IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej 2016

2.03.2016r – Ta data z pewnością na długo pozostanie w pamięci wspaniałych, młodych i utalentowanych ludzi z sądeckich szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w IV. Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

Wszyscy uczestnicy festiwalu przybyli do Miejskiego Ośrodka Kultury z samego rana, aby pod czujnym okiem wspierającej nas gościnnie Pani Katarzyny Kołak wziąć udział w próbie generalnej. Duch festiwalu unosił się w każdym zakątku budynku. Jedni ćwiczyli na scenie, inni w całkowitym skupieniu rozgrzewali swoje głosy na korytarzach, schodach czy też w szatni. Towarzyszyły temu oczywiście ogromne emocje, stres no i …… chęć wygrania.
O godzinie 11:00 rozpoczęliśmy festiwalowe zmagania. Przyglądali się im nasi przemili goście czyli Pani Barbara Świętoń – dyrektor ZS nr 1 a zarazem wierny kibic, Pan Marian Górnicki – Starszy Inspektor do Spraw Szkół Ponadgimnazjalnych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowy Sącz, oraz oczywiście nauczyciele, rodzice i publiczność. Wszystkim gościom pragnę w tym miejscu jeszcze raz gorąco podziękować za przybycie.
Festiwal to konkurs, Konkurs to rywalizacja. Jeżeli rywalizacja to nie mogło zabraknąć jury, które wyłoniło zwycięzców.
Wykładowca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia – Pani Cecylia Wojdyło, artysta i śpiewak, solista chóru im. J. Pawła w Nowym Sączu – Pan Jan Kłoskowski no i współpracujący z nami od początku Pan Tomasz Wolak wyłonili zwycięzców.
Przyznano 3 wyróżnienia:

  • I. wyróżnienie – Katarzyna Czub z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej
  • II. wyróżnienie – Iwona Gałysa z II. Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w N. Sączu
  • III. wyróżnienie dla naszej uczennicy – Magdaleny Kurnyty z klasy 1.e

Miejsca na podium zdobyli natomiast:

  • I. miejsce zdobyła uczennica Zespołu Szkół nr 3 im. B. Barbackiego w N. Sączu – Alicja Kwit.
  • II. miejsce – Piotr Gajdosz i akompaniujący mu na pianinie Krzysztof Talar z Zespołu Szkół Ekonomicznych
  • III. miejsce – Michał Szczygieł z II. LO

Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Nie mogłybyśmy pominąć pozostałych reprezentantów naszej szkoły czyli: Kingi Bogaczyk z klasy 1.a i Martyny Michalik z klasy 1.i, której towarzyszył zespół instrumentalny w składzie: Ania Śliwa – 2.b, Daniel Klimek – 2.m, Kamil Leśniak – 1.g i gościnnie Karol Madziar z gimnazjum w Jazowsku. Mimo, iż nie zostaliście nagrodzeni jesteśmy z was baaaardzo dumne – dla nas wasze występy były super!!!!
Pikanterii całemu przedsięwzięciu dodali nasi debiutujący konferansjerzy: Dagmara Poręba z klasy 1.a i Miłosz Plata z 2.a, których trafnie ocenił jeden z członków jury: „Pracę w telewizji już macie” – gratuluję!
Dziękujemy też Aleksandrze Pasiut z kl. 3.b za wykonanie fajnych zdjęć.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się – ze względów organizacyjnych- dnia 25 kwietnia 2016r. w naszej szkole. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym uczniom wręczała Dyrektor Szkoły pani Barbara Świętoń. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 🙂