Wolontariat

Wiele osób młodych co roku angażuje się w bezinteresowną pomoc dzieciom i młodzieży. Integracyjna Świetlica Misyjna „MAGNIFICAT”  prowadzi działalność pod hasłem „Mój najtrudniejszy przedmiot w szkole”. Zapraszamy chętnych wolontariuszy do zaangażowania się w sekcje:

Edukacyjną – pomoc dzieciom i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat w nauce przedmiotów, z którymi mają problem:

  • Indywidualna nauka
  • Dostosowanie do potrzeb i problemów
  • Nadrabianie braków
  • Pogłębianie wiedzy i umiejętności.

Pomocna dłoń – pomoc osobom niepełnosprawnym:

  • Odwiedziny osób niepełnosprawnych
  • Wspólne spędzenie czasu
  • Dowartościowanie ludzkiego życia.

Artystyczno-akcyjna – sprawy organizacyjne, akcje charytatywne, strona internetowa.

Integracyjna Świetlica Misyjna „MAGNIFICAT”

Ul. W. Pola 56 a,33-300 Nowy Sącz, tel. (18) 443 46 33, 692 897 478

Dołącz do nas!!!


„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM” – Akcja charytatywna, której celem jest wspieranie dzieci z ośrodków społeczno – wychowawczych. Od 2009 roku z okazji andrzejek organizowana jest zabawa, z której całkowity dochód (sprzedaż biletów i ciasteczek z wróżbą) przeznaczony jest na przygotowanie mikołajkowych paczek.


WALENTYNKOWA AKCJA ODDAWANIA KRWI –  Zakochani tak kochają, że walentynkowo krew oddają – pod tym hasłem odbywa się  akcja honorowego krwiodawstwa, w której corocznie  udział bierze młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN. Walentynkowa akcja oddawania krwi ma już kilkunastoletnią tradycję. W chwili obecnej zaangażowanych w nią jest kilka szkół z Nowego Sącza i okolic. Nie wszyscy jednak wiedzą, że została powołana do życia z inicjatywy uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz ówczesnego opiekuna koła PCK – Janusza Gądka. To oni wpadli na pomysł, by krew oddawać właśnie w walentynki – i ten termin się przyjął.