Klasa medyczna

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia

języki obce: j. angielski, j. niemiecki

  • na punkty przeliczane są oceny z przedmiotów: j. polski, matematyka, j. angielski, biologia

Uczniowie tej klasy to pasjonaci biologii i chemii.
Na lekcjach biologii poznasz tajniki funkcjonowania ludzkiego ciała, wybrane zagadnienia z anatomii, fizjologii i higieny człowieka. Kody DNA i RNA przestana być dla Ciebie zagadką i staną się inspiracją do dalszego rozwoju. Podczas zajęć laboratoryjnych, prowadzone w ramach koła przedmiotowego, przeprowadzisz badania z zakresu botaniki i zoologii. Będziesz uczestniczył w zajęciach na uczelniach wyższych.
Na lekcjach chemii dowiesz się wszystkiego o atomach, pierwiastkach i reakcjach. Przeprowadzisz interesujące doświadczenia, zbadasz specyfikę różnych substancji oraz określisz ich właściwości. Nauczysz się tworzyć roztwory i medykamenty z zakresu kosmetologii i farmacji.
Dodatkowo uzupełnisz swoją wiedzę przedmiotem „fizyka w medycynie” gdzie będziesz mógł zapoznać się z zagadnieniami z zakresu m. in. optyki, fizyki kwantowej, izotopów promieniotwórczych, promieniowania rentgenowskiego oraz wykorzystania prądu zarówno w medycynie jak i w zabiegach kosmetycznych.

Wybierając oddział biologiczno – chemiczny, zdobędziesz podstawy do kontynuowania nauki na kierunkach medycznych, kosmetologii, farmacja, fizjoterapii, weterynarii, rehabilitacji.