ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Wrzesień minął nam pod hasłem integracji i adaptacji do nowych warunków internatu.

Nowy rok szkolny zaczynamy z grupą 43 wychowanek, wśród których 14 to dziewczęta, jakie po raz pierwszy zamieszkały w naszym internacie. Podczas spotkania integracyjnego miałyśmy okazje poznać swoje imiona, zainteresowania oraz szkoły, do których uczęszczamy, a zadania, którym wspólnie musiałyśmy stawić czoła, przybliżyły nas do siebie i wprowadziły atmosferę akceptacji i przyjaźni.

 

 

LISTY OSÓB PRZYJĘTYCH

Informujemy, że listy osób przyjętych do internatu ZS nr 1 są dostępne w siedzibie internatu przy ulicy Reja 8.

Osoby zainteresowane mogą osobiście lub telefonicznie uzyskać informację o przyjęciu do internatu, bądź umieszczeniu ich na liście rezerwowej. Wszelkie informacje udzielane będą pod numerem telefonu 18 442 04 18.

REKRUTACJA DO INTERNATU

Serdecznie zapraszamy do składania podań do naszego Internatu na rok szkolny 2017/2018.

Od 8 maja rozpoczynamy nabór do internatu. Podania mogą składać wszystkie dziewczęta, które ubiegają się o przyjęcie do klas pierwszych w sądeckich szkołach średnich oraz te, które już uczęszczają do tutejszych szkół. Nabór trwa do zakończenia rekrutacji do klas pierwszych.

Kwestionariusze prosimy składać w internacie przy ul. Reja 8 w Nowym Sączu.


Kwestionariusz podania do pobrania:

POŻEGNANIE MATURZYSTEK

W bieżącym roku szkolnym uroczysty wieczór Pożegnania Maturzystek zbiegł się z obchodami Wielkiej Nocy.

Montaż słowno – muzyczny poświęcony tradycjom wielkanocnego świętowania, wprowadził nas w radosną atmosferę wieczoru. Bo, choć łzy smutku z pożegnania się z koleżankami z internatu płyną po policzkach, to jednak cieszymy się, że przed Dziewczynami otwierają się nowe perspektywy życia. Studia, nowe miejsce zamieszkania, nowi znajomi, nowe doświadczenia- to one budują naszą osobowość i pozwalają się rozwijać. Życzymy więc naszym Maturzystkom mądrych i dobrych wyborów, które sprawią że ich życie będzie szczęśliwe!

 

WIECZÓR WIGILIJNY

20. grudnia 2016 r. odbył się uroczysty wieczór wigilijny.

Rozpoczęły je tradycyjnie Jasełka. W tym roku szkolnym Dziewczęta przygotowały jednak niecodzienne przedstawienie. Czerpiąc inspirację ze scenariusza „Jeden Zero dla Nieba” autorstwa Pani Moniki Żuchowskiej, zastanawiały się jakie nastroje towarzyszyły Niebu oraz Piekłu w oczekiwaniu na Narodzenie się Zbawiciela. Poruszająca, pełna humoru, ale i powagi historia sprawiła, że każda z nas zastanawiała się nad sensem własnego życia, nad dobrem i złem tego świata, nad własną wrażliwością i szczerością względem siebie i otaczających nas ludzi, wreszcie, nad istotą bycia człowiekiem. Po zakończeniu inscenizacji, przy akompaniamencie skrzypiec, był czas na śpiewanie kolęd  i składanie sobie świątecznych życzeń. Na koniec wieczoru tradycyjnie pojawiły się słodkie upominki.

 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Coroczny zwyczaj wieczoru wróżb andrzejkowych był i tym razem,

okazją do przypomnienia sobie starodawnych obyczajów wróżenia sobie szczęśliwej przyszłości. Podtrzymywanie tradycji andrzejkowych jest zawsze dla nas okazją do miłej i pełnej humoru zabawy, która pozytywnie nastraja i sprawia, że w przyjaznej atmosferze spędzamy czas w internacie.

 

 

ZMIANA W DZIENNEJ STAWCE ZA ŻYWIENIE

Uwaga! Zmianie ulega dzienna stawka za żywienie.
Od dnia 1 września 2016 roku będzie wynosić 11,00 zł.
W skład całodziennego wyżywienia będzie wchodzić: śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja.

ZAKWATEROWANIE NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Dnia 31 sierpnia (środa) rozpoczynamy zakwaterowanie do naszego internatu.
Internat w tym dniu zostanie otwarty o godzinie 17:00.
Stołówka internatu będzie czynna od czwartku 1 września od śniadania.
Zapraszamy!

 

POŻEGNANIE MATURZYSTEK 2016

Zbliża się zakończenie roku szkolnego dla klas programowo najwyższych.

Dnia 20 kwietnia, w atmosferze śmiechu i zabawy, uroczyście pożegnałyśmy nasze tegoroczne Maturzystkami. Życzymy Wam Drogie Wychowanki  samych sukcesów na maturze oraz w całej późniejszej drodze zawodowej i osobistej. Niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia, a każdy dzień niech przynosi powody do uśmiechu i radości. Kiedy pojawią się niespodziewane przeciwności losu, pamiętajcie, że optymizmem i pogodą ducha łatwiej jest je przezwyciężać. Nie dajcie się zwątpieniu, ale zawsze walczcie o prawdziwe szczęście i bycie wartościowym człowiekiem.

WSPOMNIENIE O ŚP. DYREKTORZE JANIE ROŚKU

Nowy świat tworzy nowych ludzi
i nowi ludzie tworzą nowy świat.
(ks. Prof. Józef Tischner)                   

W strugach deszczu pożegnałyśmy Jana Rośka wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół nr 1 (1985 – 2008), budowniczego „naszego” internatu.

To On właśnie w 1989r. podjął odważną decyzję o wykupieniu starej, zniszczonej kamienicy przy ul. Reja z zamiarem zaadaptowania jej na internat. Przez trzy lata trwała przebudowa, wykonano ogrom prac. W dniu 31 sierpnia 1992r. budynek został oddany do użytku młodzieży.

Jan Rosiek przez lata kiedy pełnił funkcję dyrektora szkoły traktował internat jak przysłowiowe „oczko w głowie”. Podejmował różnorakie inicjatywy i działania, motywował, inspirował pracowników do ciągłego podnoszenia standardu placówki. Dzięki tym staraniom internat cieszy się od lat dobrą opinią w środowisku.

Z wielkim smutkiem tłumy ludzi żegnały dobrego i życzliwego człowieka, wymagającego i wyrozumiałego dyrektora, pełnego pasji i talentu społecznika.

Dzieło swojego życia pozostawił zarówno w sferze materialnej, jak i duchowej: w pamięci i w sercach osób, które przeszły z Nim Jego ostatnią ziemską drogę.

Panie Dyrektorze
Odpoczywaj w pokoju
Małgorzata Bulanda
wychowawca i kierownik internatu


Modded by Wojciech Gorzan & Wojtek Koroński
Member of The Internet Defense League
Powered by WordPress | Designed by: SharePoint Hosting | Thanks to Virtual Desktops, Project Server and Microsoft SharePoint