XVIII KAMPANIA BIAŁYCH SERC

W tym roku Wychowanki Internatu wraz z Panią Kierownik
i Wychowawczyniami przyłączyły się do XVIII Kampanii Białych Serc, która trwała od 12 do 23 października 2022r.

Jest to Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, który ma na celu propagowanie życia wolnego od wszelkich używek. Wspólnie zebraliśmy się na świetlicy naszego Internatu, aby bliżej poznać główne przesłania tej akcji i formy wsparcia kampanii. W oknach naszego Internatu zawisły przygotowane przez młodzież białe papierowe serduszka, jako symbol wspierający tę inicjatywę. W pokojach, w ramach integracji grupy wychowawczej, dziewczyny miały za zadanie wykonać białe serca z hasłami wspierającymi zdrowy stylu życia wolny od używek i uzależnień.

Zorganizowaliśmy również konkurs plastyczny dla naszych Wychowanek, związany z tegoroczną  główna tematyką Kampanii Białych Serc:

UZALEŻNIENIE MŁODZIEŻY I DZIECI OD TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH
POD HASŁEM „WŁĄCZ ALARM!”

W dniach 21-26 października odbyła się wystawa prac plastycznych, podczas której każda Wychowanka mogła zagłosować na jedną wybraną przez siebie pracę.  Autorki zwycięskich prac zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Nasza młodzież wzięła także udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych, podczas których poznała negatywne konsekwencje działania alkoholu, dopalaczy i mechanizm uzależnień: „Jest ono jak cieniutka niteczka, która stopniowo oplata nasze ciało, ostatecznie nie pozwalając na jakikolwiek ruch w życiu”

MÓWIMY STANOWCZE NIE
ALKOHOLOWI, NIKOTYNIE, NARKOTYKOM I PRZEMOCY!

Koordynator akcji:
Małgorzata Łukaszek

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W piątek 9 września 2022r. o godzinie 17:00 w świetlicy internatu odbędzie się zebranie z Rodzicami wychowanek internatu.

Serdecznie zapraszamy!

ZAKWATEROWANIE

Informujemy, że zakwaterowanie do internatu na nowy rok szkolny, rozpocznie się 31 sierpnia 2022r.

Prosimy o przyjazd:

a). od godziny 16:00 do 18:00 wychowanki, które po raz pierwszy zamieszkają w internacie

b). od 18:00 do 20:00 wychowanki, które kontynuują zamieszkanie.

 

Żywienie w internacie rozpocznie się od poniedziałku 5 września od obiadu. Prosimy, aby do tego czasu zaopatrzyć się we własny prowiant.

WYNIKI REKRUTACJI

Poniżej zamieszczamy listę uczennic przyjętych do internatu oraz tych, które znajdują się na liście rezerwowej.

Szczegóły dotyczące procedury zakwaterowania zostaną opublikowane 29 sierpnia 2022r.

REKRUTACJA DO INTERNATU

Uprzejmie informujemy, iż rekrutacja do Internatu Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu na rok szkolny 2022/2023 rozpoczyna się 16 maja 2022r.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wykaz niezbędnych dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji, znajduje się w zakładce REKRUTACJA.
Zapraszamy do składania podań do naszego Internatu!

WIECZOREK WIELKANOCNY

Wiosenny czas przedświąteczny stanowi dobrą okazję do zorganizowania uroczystego spotkania wszystkich wychowanek i pracowników internatu.

4 kwietnia 2022r. przeżywaliśmy w naszym internacie uroczysty świąteczny wieczór. Podzielony on został na trzy części. Pierwsza część poruszała tematykę Świąt Wielkiej Nocy oraz kultywowaniu polskiej tradycji ich obchodów. Zakończyliśmy ją serdecznymi życzeniami wraz z dzieleniem się symbolicznym jajkiem czekoladowym. Druga część poświęcona była uroczystemu pożegnaniu tegorocznych Maturzystek, podczas której składane były życzenia drogim Wychowankom oraz wręczone zostały im drobne pamiątkowe upominki. Ostatnia część spotkania dotyczyła rozstrzygnięcia konkursu czystości, który corocznie organizowany jest w naszym internacie. Serdecznie gratulujemy Zwyciężczyniom konkursu i zachęcamy pozostałe Wychowanki do brania z nich przykładu!

PROFILAKTYKA RAKA

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą profilaktyce nowotworowej wśród kobiet- profilaktyce raka piersi.

___MŁ

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

WIECZÓR WIGILIJNY

Podczas uroczystego wieczoru wigilijnego, który odbył się w naszym internacie 15 grudnia 2021r., młodzież z grupy artystycznej MRI wraz z wychowawczynią panią Agnieszką, przygotowała piękne tradycyjne bożonarodzeniowe Jasełka.

Przybliżyły one historię Narodzenia Pana Jezusa  w Betlejem, oznajmienia przez Aniołów radosnej nowiny Pasterzom, spisku Heroda oraz przybycia do żłóbka trzech Mędrców ze Wschodu. Wprowadziły one całą społeczność internatu w czas radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenia Jasełek pani Kierownik złożyła wszystkim Wychowankom i Pracownikom życzenia świąteczne, a na sam koniec spotkania, każdy otrzymał słodki upominek od Aniołka.

OGŁOSZENIE

Nauka zdalna


Modded by Wojciech Gorzan & Wojtek Koroński
Member of The Internet Defense League
Powered by WordPress | Designed by: SharePoint Hosting | Thanks to Virtual Desktops, Project Server and Microsoft SharePoint