WYNIKI REKRUTACJI

Poniżej zamieszczamy listę uczennic przyjętych do internatu oraz tych, które znajdują się na liście rezerwowej.

Szczegóły dotyczące procedury zakwaterowania oraz aktualnych opłat za pobyt i wyżywienie zostaną opublikowane 29 sierpnia 2022r.

REKRUTACJA DO INTERNATU

Uprzejmie informujemy, iż rekrutacja do Internatu Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu na rok szkolny 2022/2023 rozpoczyna się 16 maja 2022r.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wykaz niezbędnych dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji, znajduje się w zakładce REKRUTACJA.
Zapraszamy do składania podań do naszego Internatu!

WIECZOREK WIELKANOCNY

Wiosenny czas przedświąteczny stanowi dobrą okazję do zorganizowania uroczystego spotkania wszystkich wychowanek i pracowników internatu.

4 kwietnia 2022r. przeżywaliśmy w naszym internacie uroczysty świąteczny wieczór. Podzielony on został na trzy części. Pierwsza część poruszała tematykę Świąt Wielkiej Nocy oraz kultywowaniu polskiej tradycji ich obchodów. Zakończyliśmy ją serdecznymi życzeniami wraz z dzieleniem się symbolicznym jajkiem czekoladowym. Druga część poświęcona była uroczystemu pożegnaniu tegorocznych Maturzystek, podczas której składane były życzenia drogim Wychowankom oraz wręczone zostały im drobne pamiątkowe upominki. Ostatnia część spotkania dotyczyła rozstrzygnięcia konkursu czystości, który corocznie organizowany jest w naszym internacie. Serdecznie gratulujemy Zwyciężczyniom konkursu i zachęcamy pozostałe Wychowanki do brania z nich przykładu!

PROFILAKTYKA RAKA

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą profilaktyce nowotworowej wśród kobiet- profilaktyce raka piersi.

___MŁ

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

WIECZÓR WIGILIJNY

Podczas uroczystego wieczoru wigilijnego, który odbył się w naszym internacie 15 grudnia 2021r., młodzież z grupy artystycznej MRI wraz z wychowawczynią panią Agnieszką, przygotowała piękne tradycyjne bożonarodzeniowe Jasełka.

Przybliżyły one historię Narodzenia Pana Jezusa  w Betlejem, oznajmienia przez Aniołów radosnej nowiny Pasterzom, spisku Heroda oraz przybycia do żłóbka trzech Mędrców ze Wschodu. Wprowadziły one całą społeczność internatu w czas radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenia Jasełek pani Kierownik złożyła wszystkim Wychowankom i Pracownikom życzenia świąteczne, a na sam koniec spotkania, każdy otrzymał słodki upominek od Aniołka.

OGŁOSZENIE

Nauka zdalna

MIKOŁAJKI

W Polsce mikołajki obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia w dzień wspomnienia św. Mikołaja z Miry.

Tradycji obchodów tego święta nie mogło zabraknąć również w naszym internacie. Przewodnicząca MRI, jako pomocnik Św. Mikołaja, częstowała słodkim upominkiem. Akcent ten miał też na celu podtrzymanie tradycji obdarowywania się nie tylko prezentami, ale przede wszystkim życzliwością, dobrocią i uśmiechem- i to nie tylko w dzień mikołajek, ale też każdego innego dnia roku 🙂

 

Mikołąjki 2021

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Tradycją lat ubiegłych, w wieczór poprzedzający święto św. Andrzeja, staramy się kultywować staropolski zwyczaj obchodów wieczora wróżb andrzejkowych.

W dniu 29. listopada 2021r., dla wszystkich wychowanek i pracowników internatu, zostały upieczone i przygotowane ciasteczka z wróżbą.  Każde kruche ciasteczko, zawierało w sobie pozytywną myśl, przesłanie lub sentencję. Mamy nadzieję, że ten słodki akcent, nie tylko podtrzymał tradycję andrzejkową, ale również wzmocnił pozytywne więzi między wychowankami i przyczynił się do budowania przyjaznej atmosfery w internacie.

 

Andrzejki

WIECZÓR FILMOWY

22 listopada 2021 roku odbył się, kolejny już w tym roku szkolnym, seans filmowy.

Podczas wieczorku filmowego, zorganizowanego w świetlicy naszego internatu, spotkały się wszystkie wychowanki, które są pasjonatkami kina. Za pośrednictwem wybranych pozycji filmowych, nasze mieszkanki mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także ciekawość poznawczą, wrażliwość i aktywną postawę społeczną. To też dobra okazja do uwrażliwienia wychowanek na bezpieczne korzystanie z internatu i mediów społecznościowych, a także świetna integracja grupy wychowawczej.

 

Wieczór filmowy


Modded by Wojciech Gorzan & Wojtek Koroński
Member of The Internet Defense League
Powered by WordPress | Designed by: SharePoint Hosting | Thanks to Virtual Desktops, Project Server and Microsoft SharePoint