REKRUTACJA DO INTERNATU

Serdecznie zapraszamy do składania podań do naszego Internatu na rok szkolny 2018/2019.

Od 8 maja 2018r. rozpoczynamy nabór do naszego internatu. Podania mogą składać wszystkie dziewczęta, które ubiegają się o przyjęcie do klas pierwszych w sądeckich szkołach średnich oraz te, które już uczęszczają do tutejszych szkół ponadgimnazjalnych. Nabór trwa do zakończenia rekrutacji do klas pierwszych.

Kwestionariusze prosimy składać w internacie przy ul. Reja 8 w Nowym Sączu.


Kwestionariusz podania do pobrania:

WIECZÓR WIGILIJNY

20 grudnia uczestniczyłyśmy w pięknym i tradycyjnym wydarzeniu – Wieczorze Wigilijnym, który corocznie już obchodzimy w naszym internacie.

To podniosły i uroczysty czas, podczas którego przypominamy sobie ważne dla Chrześcijan wydarzenie, jakim było Narodzenie się Jezusa Chrystusa. Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała na tę okoliczność piękne Jasełka, które zobrazowały wydarzenie minionych czasów, ale również poruszyły serca współczesnych na osobiste przyjęcie Zbawiciela oraz uniwersalnych wartości jakimi są prawda, dobro i piękno. Wieczór ten jest dla nas zawsze okazją do złożenia sobie życzeń, przeproszenia i otwarcia się na każdą osobę mieszkającą w internacie. To czas zadumy, ale też radości i przyjaznej aury budującej rodzinną atmosferę naszego „drugiego domu”.

KONKURS „MAM TALENT”

Dnia 7.12.2017 roku odbył się międzyinternacki konkurs „Mam Talent”.

Zorganizowany on został przez Internat Międzyszkolny w Starym Sączu. Na kanwie znanego telewizyjnego show młodzież z internatów miasta i powiatu nowosądeckiego mogła zaprezentować swoje umiejętności oraz talenty w trzech kategoriach: muzycznym, scenicznym i plastycznym. Nasz internat reprezentowały: Kinga Bogaczyk oraz trio Paulina Karczewska, Gosia Świerczek i Natalia Gołdyn. Podczas konkursu dziewczęta miały okazję nie tylko do zaprezentowania siebie na scenie, ale również nawiązania nowych znajomości, rozmów, wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz upominki, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, udostępnionych nam przez Międzyszkolny Internat w Starym Sączu.

PODZIĘKOWANIA DLA PANI MARYSI

W październiku 2017 roku odbyło się uroczyste pożegnanie i przejście na emeryturę Pani Marii Skoczeń.

Pani Marysia była długoletnim pracownikiem naszego internatu. Z należytą troską dbała o prawidłowe odżywianie się wszystkich mieszkanek internatu. Od wczesnych godzin rannych przygotowywała dla nich pyszne śniadania oraz obiady. Z matczyną troską zachęcała do korzystania z posiłków, które dawały im siłę do nauki i aktywnego odpoczynku. Zawsze punktualna i sumienna, z zaangażowaniem brała czynny udział w życiu internatu, niosąc pomoc w każdej sytuacji. Pani Marysi życzymy na emeryturze samych zdrowych, spokojnych i radosnych dni.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Wrzesień minął nam pod hasłem integracji i adaptacji do nowych warunków internatu.

Nowy rok szkolny zaczynamy z grupą 43 wychowanek, wśród których 14 to dziewczęta, jakie po raz pierwszy zamieszkały w naszym internacie. Podczas spotkania integracyjnego miałyśmy okazje poznać swoje imiona, zainteresowania oraz szkoły, do których uczęszczamy, a zadania, którym wspólnie musiałyśmy stawić czoła, przybliżyły nas do siebie i wprowadziły atmosferę akceptacji i przyjaźni.

 

 

LISTY OSÓB PRZYJĘTYCH

Informujemy, że listy osób przyjętych do internatu ZS nr 1 są dostępne w siedzibie internatu przy ulicy Reja 8.

Osoby zainteresowane mogą osobiście lub telefonicznie uzyskać informację o przyjęciu do internatu, bądź umieszczeniu ich na liście rezerwowej. Wszelkie informacje udzielane będą pod numerem telefonu 18 442 04 18.

PODZIĘKOWANIA DLA PANI ZOSI

W czerwcu 2017 roku przeszła na emeryturę nasz Kochana Intendentka Pani Zofia Słaby.

Pracowała w naszym internacie od 1995 roku, najpierw pełniąc obowiązki szefa kuchni, a później prowadząc intendenturę. Z ogromnym zaangażowaniem, życzliwością i troską dbała o nasze menu, ustalając różnorodne i smaczne jadłospisy oraz zaopatrując kucharzy w zdrowe i świeże produkty, z których przygotowywane były dla nas potrawy. Na co dzień zawsze uśmiechnięta, życzliwa, szczera i uczynna będzie bardzo ciepło i mile wspominana przez wychowanki i pracowników internatu. Dziękujemy serdecznie Pani Zosi za dobre serce okazywane mam każdego dnia oraz życzymy wszelkiej pomyślności i zasłużonego odpoczynku na emeryturze.

 

POŻEGNANIE MATURZYSTEK

W bieżącym roku szkolnym uroczysty wieczór Pożegnania Maturzystek zbiegł się z obchodami Wielkiej Nocy.

Montaż słowno – muzyczny poświęcony tradycjom wielkanocnego świętowania, wprowadził nas w radosną atmosferę wieczoru. Bo, choć łzy smutku z pożegnania się z koleżankami z internatu płyną po policzkach, to jednak cieszymy się, że przed Dziewczynami otwierają się nowe perspektywy życia. Studia, nowe miejsce zamieszkania, nowi znajomi, nowe doświadczenia- to one budują naszą osobowość i pozwalają się rozwijać. Życzymy więc naszym Maturzystkom mądrych i dobrych wyborów, które sprawią że ich życie będzie szczęśliwe!

 

WIECZÓR WIGILIJNY

20. grudnia 2016 r. odbył się uroczysty wieczór wigilijny.

Rozpoczęły je tradycyjnie Jasełka. W tym roku szkolnym Dziewczęta przygotowały jednak niecodzienne przedstawienie. Czerpiąc inspirację ze scenariusza „Jeden Zero dla Nieba” autorstwa Pani Moniki Żuchowskiej, zastanawiały się jakie nastroje towarzyszyły Niebu oraz Piekłu w oczekiwaniu na Narodzenie się Zbawiciela. Poruszająca, pełna humoru, ale i powagi historia sprawiła, że każda z nas zastanawiała się nad sensem własnego życia, nad dobrem i złem tego świata, nad własną wrażliwością i szczerością względem siebie i otaczających nas ludzi, wreszcie, nad istotą bycia człowiekiem. Po zakończeniu inscenizacji, przy akompaniamencie skrzypiec, był czas na śpiewanie kolęd  i składanie sobie świątecznych życzeń. Na koniec wieczoru tradycyjnie pojawiły się słodkie upominki.

 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Coroczny zwyczaj wieczoru wróżb andrzejkowych był i tym razem,

okazją do przypomnienia sobie starodawnych obyczajów wróżenia sobie szczęśliwej przyszłości. Podtrzymywanie tradycji andrzejkowych jest zawsze dla nas okazją do miłej i pełnej humoru zabawy, która pozytywnie nastraja i sprawia, że w przyjaznej atmosferze spędzamy czas w internacie.

 

 


Modded by Wojciech Gorzan & Wojtek Koroński
Member of The Internet Defense League
Powered by WordPress | Designed by: SharePoint Hosting | Thanks to Virtual Desktops, Project Server and Microsoft SharePoint