Klasa prawna

Przedmioty rozszerzone: historia, język polski, wiedza o społeczeństwie

języki obce: j. angielski, j. francuski

  • na punkty przeliczane są oceny z przedmiotów: j. polski, matematyka, j. angielski, historia

Jeżeli w przyszłości marzysz o karierze prawniczej ta klasa została stworzona z myślą o Tobie.
Kształcenia z zakresu języka polskiego nauczy Cię sztuki komunikacji, retoryki i skutecznej argumentacji własnych poglądów. Opanowanie sztuki poprawnego wysławiania pomoże Ci w przyszłości profesjonalnie wykonywać wybrany przez Ciebie zawód. Twoja wiedza zostanie wzbogacona o zajęcia z filmoznawstwa oraz warsztaty organizowane m.in. w Galerii Sztuki Współczesnej.
Lekcje historii będą dla Ciebie solidnym fundamentem, dzięki któremu uzyskasz indeks na wymarzone studia. Będziesz nie tylko uczestniczył w wycieczkach do muzeów i miejsc pamięci narodowej, ale również spotkasz się ze świadkami historii, którzy pozwolą Ci poznać i zrozumieć tajemnice przeszłości.
Rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie to dodatkowe zajęcia z elementów prawa. Poznasz także specyfikę pracy w wymiarze sprawiedliwości i organach ścigania. Służą temu m.in. lekcje, które będą odbywały się w Sądzie Rejonowym oraz zakładzie penitencjarnym.

W przyszłości możesz zostać studentem prawa i administracji, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego oraz filozofii.

Prezentacja klasy prawnej