III miejsce naszych uczniów w konkursie „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?”

18 października w Krakowie odbył się finał konkursu edukacyjnego pod nazwą „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?” organizowanego przez Województwo Małopolskie.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 2c w składzie: Kinga Nowobilska, Marta Toczek i Jakub Michalik przygotowana przez profesorów Annę Banias i Andrzeja Pajura. Dodatkowym wsparciem była grupa kibiców z klasy 2c naszej szkoły, dopingujących naszych reprezentantów podczas całego konkursu.
Nasz zespół w finale zajął III miejsce.
Zanim pojechaliśmy do Krakowa, nasi licealiści uczestniczyli w I etapie konkursu, gdzie uzyskali II najwyższy wynik punktowy w Quizie składającym się z 30 zamkniętych pytań z odpowiedziami jednokrotnego wyboru dotyczących Małopolski.
W finale wojewódzkim rywalizowało ze sobą 10 szkół z najlepszymi wynikami z I etapu konkursu (5 w kategorii szkół podstawowych i 5 w kategorii szkół średnich). Uczestnicy konkursu musieli się wykazać interdyscyplinarną wiedzą na temat Małopolski. Pytania dotyczyły historii II wojny światowej (80 rocznica jej wybuchu), dziedzictwa kulturowego, tradycji, kulinariów, geografii, a także postaci związanych z regionem. Kinga, Marta i Kuba uzyskali III wynik punktowy w ramach następujących konkurencji:
1. Prezentacja szkoły nawiązująca do regionu małopolskiego,
2. Quiz składający się z 3 rund zamkniętych pytań z odpowiedziami jednokrotnego wyboru dotyczących Małopolski,
3. Quiz „Kim jestem” składający się z pytań dotyczących znanych postaci związanych z Małopolską,
4. Quiz składający się z pytań związanych z historią powszechną oraz regionalną z okresu II wojny światowej,
5. Quiz składający się z pytań otwartych dotyczących geografii regionu małopolskiego,
6. Konkurencja „Małopolskie smaki” z pytaniami dotyczącymi małopolskich produktów regionalnych,
Suma punktów ze wszystkich konkurencji dała naszej szkole III miejsce.
Finaliści otrzymali liczne nagrody rzeczowe.
Serdecznie dziękujemy Pani Profesor Beacie Zmieniewicz, uczniom klas cukierniczych i ich opiekunom Paniom Profesorkom: Annie Opiło i Krystynie Michalik za pomoc okazaną w przygotowaniach naszego zespołu.