Sport w szkole

1. Sportowe zmagania rozpoczynamy na przełomie października i listopada Turniejem Tenisa Stołowego o Puchar Pani Dyrektor mgr Barbary Świętoń. Do uczestnictwa zapraszamy uczniów wszystkich klas, jednakże liczba miejsc jest ograniczona. Zwycięzcy turnieju jak sama nazwa wskazuje otrzymują puchar Pani Dyrektor, ponadto reprezentują szkołę na zawodach międzyszkolnych.

2. W grudniu organizowany jest turniej Mikołajkowy piłki siatkowej pod hasłem: „Ruch To Zdrowie”. Zgodnie z zasadami certyfikatu „ Szkoła promująca zalecenia europejskiego kodeksu walki z rakiem” dajemy naszym uczniom możliwość poznania różnych form aktywności fizycznej, tym samym realizujemy 4 zasadę w/w kodeksu: Bądź aktywny fizycznie w codziennym życiu. Ogranicz czas spędzony na siedząco. Jak wiemy aktywność fizyczna jest bardzo ważna, daje młodym osobom dobrą wydolność organizmu, jak również zapobiega wielu chorobom. Dlatego w każdym wieku należy się ruszać w miarę swoich możliwości.

3. Pierwszego czerwca z okazji dnia dziecka na stadionie Międzyszkolnym odbywa się „Dzień Sportu” klas pierwszych. Zawody rozgrywane są w czterech konkurencjach: skok w dal, bieg na 100 m, piłka nożna oraz piłka siatkowa. Głównymi założeniami są: propagowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży, promowanie rywalizacji sportowej opartej na ustalonych regułach, rozwijanie indywidualnych możliwości, upodobań i zainteresowań uczniów oraz integracja społeczności szkolnej.

4. Warto wspomnieć również o zawodach o Puchar Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 mgr Barbary Świętoń w Narciarstwie i Snowboardzie. Organizacja imprezy sportów zimowych jest nieprzewidywalna ze względu na kaprysy pogodowe. Przeważnie terminem jest przełom stycznia i lutego. Zima jest porą roku gdzie większość ludzi siedzi w domu, dzięki naszej inicjatywie chcemy pokazać, że jazda na nartach lub snowboardzie może być świetną zabawą oraz aktywną formą spędzania wolnego czasu.