Klasa politechniczna

Przedmioty rozszerzone: geografia, informatyka, matematyka

języki obce: j. angielski, j. niemiecki

  • na punkty przeliczane są oceny z przedmiotów: j. polski, matematyka, j. angielski, geografia

Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z naukami ścisłymi i technicznymi, jesteś kreatywny i innowacyjny – wybierz klasę politechniczną!
Liczba godzin matematyki w tej klasie pozwoli Ci na bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Dodatkowe zajęcia realizowane w ramach cotygodniowych zajęć koła matematycznego są prowadzonego przez doświadczonych nauczycieli akademickich. Swoje uzdolnienia matematyczne rozwiniesz biorąc udział w konkursach, które staną się okazją do odkrywania tajemnic królowej nauk.
Zajęcia z geografii wprowadzą Cię w świat geodezji i kartografii. Lekcje prowadzone w terenie nauczą Cię sprawnie posługiwać się nowoczesnym sprzętem pomiarowym np. niwelatory i GPS’y. Odczytywanie map pozwoli Ci nie tylko zlokalizować, ale i odkryć skarby ukryte w głębi ziemi.
Podczas lekcji informatyki poznasz języki programowania, nowoczesne rozwiązania dotyczące baz danych i ich wykorzystania na stronach internetowych. Będziesz miał okazję rozwinąć swoją wyobraźnie przestrzenną i poznać możliwości współczesnych programów graficznych.

Profil ten przygotuje Cię do podjęcia studiów na kierunkach: budownictwo, geodezja, finanse i bankowość oraz z zakresu automatyki i robotyki.

Klasa politechniczna