Sukces naszego ucznia w konkursie historycznym Epizody Niepodległości „Elity ziemi sądeckiej II Rzeczypospolitej i ich losy”

Mikołaj Biernat z klasy 2Bp za pracę „Rodzina Krajewskich z Nowego Sącza” zdobył I nagrodę w kategorii prace pisemne w konkursie historycznym Epizody Niepodległości „Elity ziemi sądeckiej II Rzeczypospolitej i ich losy”.

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 100 Rocznicy Cudu nad Wisłą i 80 Rocznicy Akcji Katyńskiej oraz Akcji „AB” przez Andrzeja Romanka, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisja
Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie , Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „Orion” w Nowym Sączu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Mikołaj w swojej pracy opisał historię jednej z mniej znanych, ale zasłużonych dla miasta Nowego Sącza rodzin docierając do rodzinnych archiwów i przeprowadzając wywiady z członkami rodziny Krajewskich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunem merytorycznym była p. Marta Groń.