PAMIĘTAMY…

Miesiąc kwiecień przypomina nam o ważnych wydarzeniach z kart historii II wojny światowej.

13 kwietnia 1943 roku polskie społeczeństwo dowiedziało się o odkryciu masowych grobów w Lesie Katyńskim koło Smoleńska. Dla uczczenia pamięci i oddania hołdu Ofiarach zbrodni, 13 kwietnia został ustanowiony przez Sejm RP Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

19 kwietnia przypada 78. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. To akt heroicznej walki członków żydowskiej organizacji zbrojnej przeciw nazistowskim Niemcom. Stanowił ono pierwsze wielkomiejskie powstanie w okupowanej Europie.

Oddajemy hołd Ofiarom zbrodni, pamiętając o nich w rocznicę wydarzeń, które zmieniły bieg naszej historii.

___DM


Modded by Wojciech Gorzan & Wojtek Koroński
Member of The Internet Defense League
Powered by WordPress | Designed by: SharePoint Hosting | Thanks to Virtual Desktops, Project Server and Microsoft SharePoint