XI Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej – relacja!

Szkolnym Konkursem Pieśni i Piosenki Patriotycznej uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Narody tracąc pamięć, tracą życie”
 C.K. Norwid

 

8 listopada 2019 roku już po raz jedenasty mieliśmy możliwość wysłuchania pięknych strof pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a okazją ku temu były uroczyste obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tegorocznym konkursie swój talent zaprezentowali przedstawiciele klas pierwszych. Wokalne umiejętności naszych uczniów zachwyciły zarówno Grono Pedagogiczne jak i będących na widowni uczniów. Wykonawcy zabrali nas w podróż po ścieżkach naszej historii prezentując przy tym wysoki poziom umiejętności wokalnych.

W trakcie konkursu o godzinie 11:11 społeczność szkolna wraz z uczestnikami konkursu wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, podczas której wspólnie odśpiewano hymn Polski!

Jury miało bardzo trudny wybór; ostatecznie zadecydowało :

  • I miejsce przypadło Jakubowi Jasińskiemu za wykonanie utworu „Przytul Polskę do serca”
  • II miejsce ex aequo Gabrieli i Karolinie Wojtas za wykonanie piosenki „Miejcie nadzieję” oraz Mateuszowi Koszykowi za wykonanie utworu „Czerwone maki na Monte Cassino”
  • III miejsce ex aequo Klaudii Grygiel i Karolinie Kmiecik za utwór „Białe róże” oraz Pawłowi Michalikowi za utwór „O mój rozmarynie” , który wykonał z akompaniamentem Natalii Burnagiel, Artura Migacza – skrzypce, Kacpra Klimka – gitara akustyczna

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i uczestników konkursu .

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu serdecznie dziękujemy.