V Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

V. MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 2017

Wydaje się, że zaledwie wczoraj zrodził się pomysł na tę wspaniałą imprezę a to już V. edycja festiwalu.
Przedstawicieli dziewięciu sądeckich szkół ponadgimnazjalnych gościliśmy jak zwykle w Miejskim Ośrodku Kultury. Mogliśmy podziwiać występy zarówno solistów jak i duetów oraz zespołów.
V. LO reprezentowały w tym roku: Kinga Bogaczyk – 2.a z piosenką serbską pt. Molitva oraz jej koleżanka z klasy Ania Tobiasz z trudną ale piękną piosenką niemiecką Karela Gotta pt. Fang das Licht.

Przedstawicielami Technikum nr 1 byli Martyna Michalik z 2.i oraz Kamil Kotas z 3.j. Martyna wykonała piosenkę Whitney Houston pt. I will always love you w akompaniamencie Grzegorza Żyłki z 1.c.
Kamil wystąpił natomiast z zespołem w składzie: Daniel Klimek – 3.m, Kamil Leśniak- 2.g i Grzegorz Żyłka -1.c. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu piosenkę Louis’a Armstronga pt. What a wonderful world .

Poziom wszystkich występów był bardzo wysoki i wyrównany a rywalizacja zacięta. Nie mniej jednak zadaniem Jury – jak co roku – było wyłonienie zwycięzców.
Tym razem przyznano 3 wyróżnienia, które trafiły do:
• naszej uczennicy– Kingi Bogaczyk. Brawo Kinga!!!
• Edyty Dobroszek z Zespołu Szkół Budowlanych za piosenkę Smash pt. That’s Life
• Wiktorii Próchnickiej z I. LO. W akompaniamencie Patryka Przetacznika i Emila Kiełbasy wykonała ona piosenkę w języku tureckim pt. Aşkla Aynı Değil.

A oto zwycięzcy tegorocznej rywalizacji:
• III. miejsce zdobył reprezentant Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej – Przemysław Lipień – za piosenkę Justina Biebera pt. Love Yourself
• II. miejsce zdobyła Maria Róża Brzukała – uczennica II. LO. Wystąpiła ona z piosenką Demi Lovato pt. Stone cold.
• I. miejsce powędrowało do Anity Dudczak, reprezentantki I. LO. Usłyszeliśmy w jej wykonaniu piosenkę Amy Winehouse: Back to Black.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za świetną zabawę i możliwość uczestniczenia w tak fajnej uczcie duchowej i oczywiście zapraszam za rok. Tym, którzy czują się zawiedzeni brakiem wygranej pragnę powiedzieć, że nie należy się nigdy poddawać lecz doskonalić swoje umiejętności i walczyć…. Zwycięzcom natomiast gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!
Muszę w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim naszym uczniom, którzy pomogli nam w organizacji festiwalu. A są to:

• konferansjerzy: Aneta Filip i Karolina Ruchała z 1.a oraz Konrad Stec z 2.a
• „fotografka” – Patrycja Wojtas – 1.a
• oraz chłopcy z obsługi technicznej czyli Kamil Kotas z zespołem
Dziękuję również Michałowi Szczygłowi z II. LO i jego zespołowi Again oraz zespołowi TFI Kamila Kotasa za bawienie publiczności swoimi występami w czasie obrad Jury.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie
Renata Haza • Joanna Rówińska