Jubileusz XXV-lecia Festiwalu Młodych Talentów

Dnia 22 marca 2019r.już 25 raz w pierwsze dni wiosny młodzi, zdolni uczniowie sądeckiego Gastronoma zaprezentowali na scenie swoje artystyczne talenty w kategorii: taniec, śpiew, kabaret oraz zespół muzyczny. Tym razem, dzięki uprzejmości rektora PWSZ, Jego Magnificjencji dr hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. nadzw. oraz Kanclerza Zbigniewa Gorgosza festiwal odbył się, zamiast w murach szkolnych, w pięknej auli Biblioteki PWSZ przy Alejach Wolności.

Uczniowie technikum i liceum zamiast na wagary, poszli obejrzeć występy swoich uzdolnionych artystycznie kolegów.
Tegoroczny FMT zgromadził rzesze wspaniałych artystów i gości – pokaz barmański zaprezentował słynny już absolwent Gastronoma – Krzysztof Bajerski, który zachwycił młodzież i nauczycieli spektakularnym pokazem sztuki barmańskiej, łączonej z niesamowitą gracją ruchów oraz widowiskiem z elementami ognia i światła. Młodzież była zachwycona, szczególnie uczniowie z klas Technikum Gastronomicznego- przyszli kelnerzy i barmani, dla których ten pokaz na pewno stał się inspiracją.
Kolejnymi gośćmi festiwalu byli absolwenci, wchodzący w skład zespołu muzycznego-Kamil Kotas i Daniel Klimek, wykonujący znane przeboje w nowych, ciekawych aranżacjach. Wszyscy bawili się znakomicie – zarówno dyrekcja, nauczyciele, jak i uczniowie- było to takie swoiste święto szkoły, w którym uczestniczyli również zaproszeni goście – pani Magdalena Majka – wiceprezydent Miasta Nowego Sącza oraz pani Jadwiga Gwóźdź – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.
Chwile te na długo pozostaną w pamięci całej społeczności szkolnej, gdyż wielu uczniów było zaangażowanych w pomoc w organizacji tego wydarzenia, które koordynowały 3 nauczycielki języka angielskiego.

W Festiwalu Młodych Talentów udział wzięli: Natalia Kaleta z kl. 1 a i Mariusz Ochwat z kl. IV m, Julia Stawiarska z kl. 2 i oraz Radosław Pociecha z klasy 2 c; Zuzanna Galica z kl.1a, Patrycja Hajduk z kl. 2h; szkolny zespół muzyczny,w skład którego wchodzą członkowie zespołów regionalnych (Podegrodzia, Lachów, Przyszowian, Starosądeczan, Sądeczan, Jakubkowian, Doliny Słomki). Do zespołu należą: Artur Migacz z kl. 2 b, Michał Burdacki z kl. 2 g, Jakub Dyrek z kl.1 i, Anna Bodziony z kl.1 i, Sylwester Gajewski z Zespołu Szkół Budowlanych, a także: Patrycja Prusak z kl. 2 d, Patrycja Pierzga z kl. 2 d, Dominika Skut z kl.2 d, Szymon Polaczek z kl. 2 d, Alicja Gawlak z kl. 2 j, Barbara Hebda z kl. 2 i, Jakub Duda z kl. 2 i, Radosław Mikuta z kl. 2 c, Kamil Trefel z kl. 3 j, Monika Hasior z kl.3 m, Kamil Koralik z Zespołu Szkół Samochodowych, Kacper Klimek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku. Kolejnymi uczestnikami byli:Zofia Kałużny z kl. 1a; Paulina Lisowska z kl. 3i, Ewelina Wójsik z kl.3i, Natalia Janczyk z kl. 3i, Julia Prechitko z kl.1h oraz kabaret z kl.1i.
Konferansjerami festiwalu byli: Natalia Barnach z kl.2c oraz Dominik Jeleński z kl. 2g, natomiast stroną fotograficzną zajęła się Emila Buczek z kl.2h.

Laureaci XXV Jubileuszowego Festiwalu Młodych Talentów:

Kategoria śpiew:

1. miejsce – Patrycja Hajduk z kl. 2 h
2. miejsce – Zofia Kałużny z kl. 1 a
3. miejsce – Paulina Lisowska z kl. 3 i

Kategoria taniec:

1. miejsce – Natalia Janczyk z kl. 3 i
2. miejsce – Ewelina Wójsik z kl. 3 i
3. miejsce – Zuzanna Galica z kl. 1 a

Wyróżnienia:

– śpiew-Julia Prechitko z kl. 1 h
– Szkolny zespół regionalny
– Grupa artystyczna Tamburmajorki z kl. 2c i 1d
– Kabaret z klasy 1 i

Wszystkim artystom dziękujemy za występ i gratulujemy talentu. Życzymy wielu sukcesów i zapraszamy do udziału w przyszłym roku, w XXVI edycji Festiwalu Młodych Talentów.

Organizatorzy:

Ewa Pierzchała-Jasik, Aleksandra Jawor, Małgorzata Prusak.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:-)