Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

Dnia 6 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIa Zespołu szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, wraz z panem Krzysztofem Małotą oraz panią profesor Magdaleną Bułat wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Andrzejem Pilipiukiem, pisarzem fantastyki i publicystą.

WIELKI GRAFOMAN!!!!!!
HOMO LITERATUS!!!!!
NAJWYBITNIEJSZY PIEWCA WSI POLSKIEJ OD CZASU REYMONTA!!!

Oto najczęstsze określenia dla znanego szczególnie młodemu pokoleniu

pisarza – pana Andrzeja Pilipiuka

Pilipiuk to jeden z czołowych autorów fantastyki, regularnie dostarczający czytelnikom szeregu poczytnych powieści i zbiorów opowiadań. Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautiliusa, kilkukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla za najlepszą powieść i opowiadanie.
Autor popularnych cyklów opowieści: „Oblicza Wędrowycza”, „Oko jelenia”, „Kuzynki”, „Norweski dziennik” oraz kontynuacji powieści dla dzieci i młodzieży o Panu Samochodziku (postaci stworzonej przez Zbigniewa Nienackiego).
Spotkanie, które odbyło się w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego, cieszyło się dużym zainteresowaniem wielbicieli prozy Pilipiuka i zostało przeprowadzone w ramach projektu „CzyTAM TU- młodzi o książkach”.
Autor podzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem zawodowym, inspiracjami oraz historiami z życia codziennego w Wojsławicach, które rozsławił dzięki powieściowym postaciom. . Obecni na spotkaniu czytelnicy mogli zadawać pytania dotyczące procesu twórczego, pierwowzorów postaci, planów a nawet ewentualnych obaw o wypalenie zawodowe. Sposób ,w jaki popularny autor opowiadał, świadczy o tym, że zawód pisarza jest prawdziwą pasją Andrzeja Pilipiuka i o żadnym wypaleniu nie może być mowy.

Spotkanie z autorem zmieniło nasze spojrzenie na książki i uświadomiło nam, że nie tylko warto sięgać po nie, ale także warto samemu zacząć tworzyć, bo każdy z nas ma wyobraźnię, więc warto ją uruchomić 🙂

Patrycja Biskup kl. 2a