Medale w Namestovie!W dniach 25-26 kwietnia delegacja Zespołu Szkół nr 1 z panią dyrektor Małgorzatą Mazur gościła w zaprzyjaźnionej szkole SOU Slanicka Osada w Namestovie, gdzie odbywał się Międzynarodowy Konkurs GASTRO TOP SLOVAKIA 2012.


W bardzo serdecznej i życzliwej atmosferze w szranki rywalizacji staneli reprezentanci z różnych szkół Słowacji, Czech i Polski. Nasi uczestnicy wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami zawodowymi, zostali wyróżnieni i zdobyli medalowe lokaty. W konkurencji kelner uczennica Kamila Plata z klasy IV g wywalczyła złoty medal za tranżerowanie owoców, a wraz z koleżanką Natalią Olesiak zajęły I miejsce za przygotowanie okolicznościowego stołu „Wspomnienia gondolą płynące”. Opiekunką naszych reprezentantek była pani Danuta Kożuch.Najlepszym barmanem w konurencji Flair Bar ACADEMY Working Flair, Free Style okazał się uczeń klasy 3i Krzysztof Bajerski, który uzyskał I miejsce oraz zdobył „złoto” za wspaniałe soft i short drinki. Ucznia przygotowywał do konkursu pan Paweł Kopczyński. W konkurencji cukiernik uczennica klasy 3l – Barbara Ledniowska otrzymała srebrny medal za deser „Rozkosz z czekoladową nutką” i „Bankietowe ciasteczka”. Opiekunką tej uczennicy była pani Anna Opiło.

Za udział w/w konkurencjach Zespół Szkół nr1 otrzymał okolicznościowy medal, dyplom oraz nagrodę w postaci kompletu filiżanek.