Kurs Baristy

W ostatnim czasie w Zespole Szkól nr 1 im. KEN w Nowym Sączu odbył się KURS BARISTY w ramach projektu pt.” Utworzenie Centrum Zawodowych w branży turystyczno-gastronomicznej, jako odpowiedź na potrzeby rynku pracy”. Zajęcia trwały łącznie 2 weekendy.

W kursie brało udział 10 wybranych uczennic z różnych klas technikum. Kurs ten pokazał nam jak niesamowite może być zaparzenie pysznej kawy, a przy tym dał możliwość zyskania mnóstwo wiedzy i doświadczenia. Pierwsze zajęcia opierały się na prezentacjach oraz ciekawych filmach pokazujących, np.: jak prawidłowo spienić mleko, jakie są sposoby na parzenie kawy, ale także przybliżyły regułę 4M. Niestety czas zajęć mijał bardzo szybko. Na sam koniec każdy z nas przeszedł przez egzamin teoretyczny, jak i praktyczny pod okiem Pani Prowadzącej.. Podczas zajęć było naprawdę ciekawie.. od zaparzenia kawy, poprzez ozdabianie, aż do degustacji! Niesamowite przeżycie zapewniające nam wiele nowych możliwości.
Jako uczestniczki kursu kierujemy wieeelkiee podziękowania w stronę Pani Dyrektor, która wykazała się ogromnym wsparciem, jak i również fundacji Silver Economy umożliwiającej nam nabycie całkiem nowych umiejętności, a dla niektórych odnalezienie swojej pasji!

Serdecznie dziękujemy.. Baristki!
Prowadząca kurs: Krystyna Michalik.
Sprawozdanie sporządziła: Klaudia Bogaczyk