Kurs Baristy

Dnia 14 kwietnia zakończył się kurs baristy, który odbywał się przez dwa weekendy w Zespole Szkól nr 1 im. KEN w Nowym Sączu w ramach projektu pt.” Utworzenie Centrum Zawodowych w branży turystyczno-gastronomicznej, jako odpowiedź na potrzeby rynku pracy”.


W kursie brało 10 osób, były to uczennice z klas: technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum technologii żywności specjalność cukiernik oraz technikum hotelarskiego.
Taki kurs pozwolił nam nie tylko na rozwijanie swoich pasji, ale i na zdobycie doświadczenia. Na pierwszych zajęciach mogliśmy obejrzeć różne filmy i prezentacje przygotowane przez p. prowadzącą o tematyce baristycznej m.in. historia kawy, sposoby parzenia kawy, spienianie mleka, reguła 4 M, potrzebny sprzęt itp. Kurs zakończył się testem sprawdzającym nabytą wiedzę w formie teoretycznej i praktycznej. Przez całe szkolenie panowała miła i przyjazna atmosfera.
Czas jaki poświęciłyśmy na ten kurs dał nam wiele możliwości i doświadczenia oraz był on przez nas w pełni wykorzystany. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę p. Dyrektor, za wsparcie i pełną kontrolę nad organizacją uczestniczenia w kursie baristy oraz Fundacji Silver Economy za umożliwienia przeprowadzenia kursu i zdobycia przez nas nowych umiejętności zawodowych.

Dziękujemy. Baristki.
Prowadząca kurs Krystyna Michalik.
Sprawozdanie sporządziła Katarzyna Bochenek.