Klasa 2d na torfowisku!

Sezon wakacyjnych wycieczek ruszył pełną parą, więc by nie zostać w tyle, na wyprawę postanowiła wyruszyć również klasa 2D. Zaznaczmy od razu, że na wyprawę nie byle jaką, bo prócz zwiedzania i miłego spędzania czasu, drugoklasiści musieli przeżyć prawdziwy survival – zresztą jak na klasę biologiczną przystało!

Wszystko zaczęło się trzeciego czerwca. Bieg na autobus i standardowe odliczanie: jeden, dwa, dwadzieścia siedem… – Wszyscy są? No to w drogę!
Jak to mówią: ,,przezorny zawsze ubezpieczony”, więc pierwszym obowiązkowym przystankiem był kościół w Dębnie, ale nie tylko modlitwa w głowie drugoklasistom. Piękne wnętrza łączące w sobie style różnych epok – prawdziwy raj dla pasjonatów sztuki i ciekawe historie opowiadane przez panią przewodnik były dobrą alternatywą dla niezainteresowanych tym pierwszym. Kolejny przystanek to rezerwat torfowiskowy „Bór na Czerwonym” będący postrachem połowy (o ile nie całej) klasy. Początkowo niewinnie zapowiadająca się wędrówka przez mokradła, szybko zamieniła się w walkę o przetrwanie. Grząski grunt, polujący na obuwie nieostrożnych uczniów, żmije czające się w zaroślach i o zgrozo, mrówki! Na szczęście uczniowie poradzili sobie wyśmienicie, choć to pewnie dlatego, że za przewodnika mieli doświadczonego leśniczego, który nie tylko wie, jak poradzić sobie z dziką przyrodą, ale potrafi nawet wskazać, w którą stronę od obecnej lokalizacji leży Nowy Sącz, a co najlepsze, wiedzą tą chętnie się dzieli.
Wieczór przeznaczony miał być na grilla i odpoczynek, ale kto by tam odpoczywał, kiedy można się bawić! Karaoke, tańce czy może partyjka w UNO z nauczycielami? Klasa 2D zawsze ma głowy pełne pomysłów (i wiedzy)! Następnego dnia udało się zdobyć Wąwóz Homole, później był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i zwiedzanie muzeum w Zamku w Niedzicy. Prócz wspaniałych widoków, zabytków i szlacheckich strojów, które można podziwiać w muzeum, przewodnik zadbał również o to, byśmy Niedzicę zapamiętali na dłużej i opowiedział nam legendę o pannie wypchniętej z okna. – Przestraszeni? Nie? To świetnie! Wracamy do domu!