Dawid Orzeł uczeń klasy II zdobył 4 miejsce w wojewódzkim konkursie „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf ‘Nil’”

Dnia 16.03 2018r. odbył się etap wojewódzki V edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf Nil”.

Naszą szkołę reprezentowali: Daniela Kiliańska oraz Dawid Orzeł. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Z części pisemnej Dawid uzyskał bardzo dużo punktów, co zapewniło mu miejsce w ścisłym finale, w którym zdobył 4 miejsce.

Dawidowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Gala finałowa konkursu odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Pomiędzy częścią pisemną i ustną Konkursu została zaplanowana część edukacyjna w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau, na terenie którego będzie miało miejsce spotkanie z Panem Markiem Zającem, historykiem i publicystą telewizyjnym i prasowym, sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej i Przewodniczącym Rady Fundacji Auschwitz – Birkenau oraz Panem Andrzejem Piskorkiem i jego bratem Antonim, połączone z pokazem filmu „Nieobojętni”. Wizytę na terenie Muzeum zakończy zapalenie zniczy pod Ścianą Śmierci.