Klasa dziennikarska

Przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski, język polski

języki obce: j. angielski, j. niemiecki

  • na punkty przeliczane są oceny z przedmiotów: j. polski, matematyka, j. angielski, geografia

Jeżeli chcesz rozwijać zainteresowania i doskonalić swój warsztat językowy oraz kształtować samodzielne i krytyczne myślenie wybierz klasę dziennikarską.
Edukacja dziennikarska nauczy Cię przeprowadzania wywiadów, sondaży oraz da Ci możliwość tworzenia gatunków publicystycznych. Będziesz mógł wzbogacić swą wiedzę nie tylko na zajęciach języka polskiego, ale również na cotygodniowych warsztatach z zakresu dziennikarstwa. Dodatkowe doświadczenie zdobędziesz poprzez współpracę z sądeckim środowiskiem mediów oraz redagowanie gazetki szkolnej „Makulatura”.
Zajęcia z języka angielskiego pozwolą Ci poszerzyć swoje umiejętności z zakresu lingwistyki co w przyszłości zaowocuje swobodnym porozumiewaniem się z ludźmi z całego świata. Będziesz mógł uczestniczyć w wycieczkach zagranicznych, w wymianach międzynarodowych oraz licznych konkursach i olimpiadach.
Lekcje geografii pozwolą Ci poznać kulturę i tradycje odległych zakątków świata. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz mógł podróżować i nawiązywać liczne kontakty. Poznasz i zrozumiesz problemy ludzi z różnych regionów Polski i globu.

Ukończenie klasy zapewnia możliwość kontynuowania nauki na kierunkach dziennikarskich, ekonomiczno – społecznych, socjologicznych, politologicznych.

Prezentacja klasy dziennikarskiej